Hanka

Hanka

Jsem Hanka a chci Vás inspirovat k tomu, že to jde.

Nezvyklou zálibou k šicímu stroji, aneb nic není náhoda, vše nám jde naproti

Share on facebook

Velkou zálibou mého táty je hromadit porouchaná elektronická zařízení a mimo “hromadící sezónu” se věnovat jejich opravám. Možná to někdo z Vás bude vnímat jako parádní, praktický koníček a ono to mnohdy parádní je, ale uznejte, že mít v domácnosti uskladněné dva fény, tři rychlovarné konvice, čtyři žehličky, pět vysavačů atd., může být někdy až zatěžující. Každopádně je to tak. Trochu praktické inspirace, pro ty, které to zaujalo. Táta už roky výletničí směr Německo na „hromádky“… v pravidelných dopředu plánovaných termínech vynášejí němečtí spoluobčané vše pro ně již nepotřebné na “hromádku” před svůj dům, kde si to kdokoliv může vzít. Mimochodem úžasný systém podporující nejen ekologické smýšlení. 

Jedno sběrné období bylo obzvlášť úspěšné, táta přivezl tři šicí stroje a každý opravil. Jeden si nechal doma na látání monterek, druhý si nechal, když by se ten první porouchal a třetí mi nevyžádaně přivezl do Plzně.

Musím podotknout, že mne tátova záliba také poznamenala, ale v poněkud opačném duchu. Pravidelně třídím a zbavuji se všeho nepotřebného. Jsou však věci, ke kterým si vytvořím jakýsi závislostní vztah a přesto, že ty věci nepoužívám, nemám to srdce je vyhodit. Ona nevysvětlitelná závislost mne poutala právě se šicím strojem.

Přesně Vám neřeknu, jak dlouho se na něj prášilo, ale po určité době došlo k osvícení. Zrovna v období, kdy jsem byla těhotná. V té době jsem uvědomila, že potřebuji najít činnost, které mě bude bavit a bude se dát skloubit i s péči o dítě. Shodou okolností mi v ten samý okamžik jedna moudrá žena poradila, že bych měla najít činnost, která bude naplňovat a uspokojovat ženskou kreativně tvořivou sílu.

A najednou mi to bylo jasné, vše do sebe zapadlo, vlasně mi nějaké vyšší moc šla docela intenzivně naproti. Vzala jsem starou německou vykopávku a s pozvolna se zvětšujícím břichem jsem zasedla na celý víkend k šicímu stroji a díky „základnímu kurzu šití“ jsem propadla této tvořivé vášni, která mě drží při životě na rodičovské dovolené už druhým rokem. Velkou motivací tehdy byla možná i představa růžovo fialových šatiček s krajkami a točící se kolovou sukní na nejkrásnější holčičce z Plzně, která je do posledního detailu sladěná i s oblečením své mámy:-). Mám syna Kryštofa a i bez růžové kolové sukýnky olemované bílou krajkou je tím nejkrásnějším kloučkem v Plzni.

Další podobné příspěvky

Napsat komentář