Hanka

Hanka

Jsem Hanka a chci Vás inspirovat k tomu, že to jde.

Šťastná, kreativně tvořící žena

Share on facebook

Jsem přesvědčena, že žena je od přírody bytostí kreativní. Je předurčena k tomu, aby tvořila. Chcete-li být šťastná, žít v harmonii a cítit smysluplné naplnění, je víc než žádoucí, abyste kolem sebe vytvářela krásno. Můžete zdobit sebe, svůj domov i své okolí. S lehkostí a jemností sobě danou nechte plynout čas, podporujte své blízké, pečujte a zklidňujte sebe, své děti, svého muže.

Čímž neříkám, že máte být domácí puťkou. Nemusíte mít naklizeno, navařeno, zalátováno, ušito, napečeno a těšit se na svého muže a děti s prostřeným stolem, ale také můžete. A pokud Vás to činí šťastnou, nejste puťkou domácí, ale ženou, která dělá to, co jí v životě dává smysl a přináši radost. Pro tu z Vás, kterou napadlo právě to první pojetí, se nabízí podnět k zamyšlení. Jsem šťastná? Dělám ve svém životě něco, co mě opravdu baví nebo jen to, co se ode mě očekává? Vím vůbec, co mě baví? Mám něco, co dělám ráda? Mám prostor sama na sebe, nebo dělám vše jen pro druhé? Jsem uštvaná, vystresovaná, s narvaným diářem nekonečných úkolů a pochybami o sobě samé, že ať dělám, co dělám, stejně to není dost dobré a nikdo to (mě) neocení?

Dovolte si. Dovolte si dělat vše tak, jak cítíte, nikoliv tak, jak od Vás očekává muž, děti, Vaše matka, tchýně, sousedka, kolegyně v práci. Neopakujte zažité rodinné vzorce z nějakého léty zažitého nastavení, že takhle se to má a takhle zas ne. Zastavte se, zamyslete se, uvědomte si. Prokousejte se všemi těmi nánosy očekávání až ke své jedinečnosti, která ví, co je pro Vás nejlepší. Než si vůbec tohle všechno budeme moci dovolit, musíme nejprve najít sílu být pravdivé k sobě samým a přestat si nalhávat. A to potrvá, nebuďme na sebe přísné, nechtějme všechno hned, máme na to celý život a možný i ten další 🙂

V tuto chvíli  nám postačí přijmout fakt, že pokud žena najde kreativní činnost, která jí bude bavit, bude prostě spokojenější. Lektorka z kurzů šití, které jsem navštěvovala, se opakovaně zmínila, že mnohé účastnice přestaly užívat psychofarmaka, když začaly pravidelně šít.

Takže chceme-li být spokojenější v dnešním uspěchaném světě a podpořit náš vrozený potenciál, je žádoucí věnovat se nějaké formě kreativní činnosti. Ženy, jež si plní svůj sen o mnohopočetné rodině a zasvětí většinu svého života rození dětí a péči o ně, plně využívají svůj dar. Tvoří nový život, podporují jedinečnost nové bytosti a pokud jsou s tím spokojené, tomu se teprve říká naplnění vrozeného potenciálu. U těch z nás, které se držíme při zemi, co se týká počtu narozených dětí, se nabízí spousty jiných možností.

Můžeme začít malovat, modelovat, vystřihovat, slepovat, navlékat, vyšívat, háčkovat, skládat, ketlovat, plést, batikovat, paličkovat, uzlovat, nýtovat, decoupagovat, aranžovat, smaltovat, mýdlovat, odlévat, zasévat, savovat, encausticovat nebo také péct či šít.

Další podobné příspěvky

Napsat komentář