Hanka

Hanka

Jsem Hanka a chci Vás inspirovat k tomu, že to jde.

Podsedák či meditační polštář – je to jen na Vás

Share on facebook

Jedna moje kamarádka, všehoschopná žena, která umí couvat s plně naloženým náklaďákem, se rozhodla rekonstruovat byt. Koupila si přes 100m2 totální ruiny.  V přízemí, nad sklepem zatopeným vodou, s rákosy trčícími ze stropu, s rezavými neprůchodnými trubkami, ucpanou komínovou rourou a dalšími roztomilostmi v ceně. Představte si takový krásně zabydlený neopečovaný squat – ovšem s velkým potenciálem. Rozhodla se pro industriálně recyklační styl. Poctivě shromažďovala staré trubky, které svařovala v police.  Na staré chatrné dveře vymozaikovala jídelní plochu, kterou položila na svařené trubko nožky a má stůl. Z velkých dřevěných cívek na kabely, si udělala stůl i se židlemi. A tady to začalo i pro mě.

Jednoho krásného dne mi do bytu přitáhla dva metry bavlny poctivé gramáže a pytel pohankových slupek. Potřebovala ušít originální podsedáky na všechny své cívko židle.Chtěla čisté linie, žádné varhánky přebytečné látky podél obvodu podsedáku. A to byl trošku oříšek. 

Přátelé, tohle je výsledný produkt, respektive vnitřek podsedáku, který je vyplněný pohankovými slupkami. Na vnitřek bude ještě svrchní šedivý obal, u něhož si ukážeme postup. Pohankové slupky jsou v něm napevno, tedy neexistuje žádné zapínání. Vnitřek doporučuji šít z měkkého tvar pořádně nedržícího materiálu.  V mém případě ze starého ložního povlečení. Neplňte pohankovými slupkami do prasknutí, potřebujeme, aby to bylo poddajné, aby se nám to o to lépe vkládalo do svrchního obalu.

Připravte si šablony, tedy na kartonu kruh potřebné velikosti podsedáku. Šablonu přiložte na látku a obkreslete kruhy na rubovou stranu. Ideálně, když si látku přeložíte, kruh obkreslíte, zašpendlíte a vystřihnete rovnou kruhy dva. Nezapomeňte si nechat 1 cm na švy. Tedy nestříhejte přesně po obkreslené lince, ale centimetr od linky. 

Máte dva látkové kruhy a ještě potřebujete pruh látky mezi ně. Výška pruhu záleží jen na Vás, kdo chce podsedák, udělá si ho nižší, kdo chce meditační polštářek, udělá si ho vyšší. Délka … po celé délce látky… matematici si vypočítají obvod kruhu + přidají nějakou tu rezervu. Opět nezapomeňte na švy.

Další podobné příspěvky

Napsat komentář