Hanka

Hanka

Jsem Hanka a chci Vás inspirovat k tomu, že to jde.

Co nabízím, co dělám a co bych ráda

Share on facebook

Moc by mě těšilo, když by mé stránky inspirovaly, motivovaly, dodávaly odvahu, odhodlání, nadšení a nový pohled na věc. Nejsem expert na šití, pečení a už vůbec ne na život. Ve všech třech oblastech se plácám méně či více, ale čím dál tím víc mě to baví. Vše, co dělám, dělám ráda. A v okamžiku, kdy někdo něco dělá s láskou, může to nabízet druhým.

Kváskové pečení je úžasná dovednost, která může Váš život udělat dokonce i o něco zdravější. I přes časovou náročnost jsem přesvědčená, že každý, kdo chce, si může doma upéct vlastní pečivo. Internet je přesycen množstvím informací, které mohou ne jednoho čtenář odradit. Na svých stránkách se snažím zjednodušeně předávat základní informace, postupy a ověřené recepty. S úctou a respektem sdílím recepty a zkušenosti druhých s kváskovým pečením a zároveň popisuji mou osobní praxi s nimi.

Mým přáním je prostřednictvím workshopů, dostat kváskové pečivo do povědomí a zažité praxe nejednoho obyvatele západních Čech. Jsem přesvědčená, že časová a finanční investice vložená do worskshopu se vyplatí. Během tří hodin Vám předám celé “know how” ke kváskovému pečení na celý život.

Šití mě baví čím dál tím víc. Rozmanité pestrobarevné látky se mi snad nikdy neokoukají. Na střizích se mám stále co učit a kam se posouvat. Pokud nad šitím přemýšlíte, ale váháte, chtěla bych Vám dodat odvahu a motivaci. Protože když jsem se naučila šít já, naučí se to každý.

Pro Ty, kteří potřebují více času na vlastní tvoření, či našli zálibu v jiné činnosti, než je šití, nabízím ušití oblečku na přání. Mé vyrobky najdete zde na webu v galerii a na facebooku Rukama pro radost. 

Šiji z kvalitních materiálů s převahou bavlny. Na umělotiny mě neužije. Každá látka má minimálně certifikát OEKO-TEX STANDART 100, což znamená, že textilie je vhodná i pro děti do tří let. Látky pořizuji v poctivé gramáži, což znamená, že se po prvním praní rozhodně nerozpadnou.

Zpracování

U dětského oblečení se snažím o nadčasovost, což znamená, že díky vyšším nápletům, lemům a pružným pasům z něj jen tak nevyrostou. Nejlepší investicí jsou tepláčky a mikiny v poctivé gramáži s rostoucími náplety a vyššími pružnými pasy, které dítko unosí několik sezón a s největší pravděpodobností je podědí i mladší sourozenec.

Látky jsou cenově náročnou investici a k tomu ještě zaberou spoustu místa, tedy je nemohu hromadit až tak ve velkém. Tedy i vyhledávám dle vašich představ na e-shopech a nabízím k výběru vhodné kombinace barev. Ptám se, co byste si představovali, kolik tunýlků, kapsiček, jaký cvoček či olemování. V konečném výsledku slaďuji dle svých nejlepších představ a vizí.

Cena

Šití je práce krásná, ale náročná, zejména časově. Ten, kdo si to zkusí, pochopí, jak je ta radostná dřina nepopsatelná. Od toho se odvíjí i cena. Někdo se nad ní může zhrozit, jiný zaradovat. Každopádně každý kousek je ručně šitý originál. Troufám si říct, že výsledný obleček nebude dražší než ten z Lindexu či HM. Ovšem s nemalou přidanou hodnotou – oblečení šiju já v celkem přiznivých podmínkách ne jako “děti v Číně” 🙁 V chemii nasáklých kontejnerech Vám ho také doručovat nebudu, čímž ušetřím nejen Vaše zdraví.

Cena závisí na látce, kterou si vyberete a dalších galanterických vychytávkách typu knoflík, cvoček, reflexní páska, zip aj. V neposlední řadě také na množství hodin, které nad výrobou strávím a samozřejmě se do ní  promítnou povinné odvody.

Nebojte se zeptat a nechat si propočíst cenu. Ušití oblečku s klidem odmítněte či jej přeložme na finančně přívětivější období. Nemějte mi za zlé, že předem budu chtít část konečné ceny na pořízení materiálu.


IČO: 07841574

 

Další podobné příspěvky

Napsat komentář